Participanti BGR

2018:

 

1   Altmiks & Soudy - Team A  
2   Altmiks & Soudy - Team B  
3   Andrei Doru  
4   Andrei Marius + Mitu  
5   Anica Romulus  
6   Balica Razvan  
7   Beverdam pigeons - Team A  
8   Beverdam pigeons - Team B  
9   Beverdam pigeons - Team C  
10   Breazu Mihai  
11   Briceag Cosmin  
12   Chireac Catalin & Ceica Bogdan FT
13   Cimpean Sebastian & Ceratto Massimo - Team A  
14   Cimpean Sebastian & Ceratto Massimo - Team B  
15   Cirje + Cristi + Paul  
16   Colniceanu Ady  
17   Constantin Marius  
18   Deigner Toni  
19   Dudu Sorin  
20   Europa Master Pigeons OLR  
21   Extrem Force  
22   Extrem OLR  
23   Familie Joekel  
24   Familie Soellner  
25   Fast pigeons & Laro Ervin - Team A  
26   Fast pigeons & Laro Ervin - Team B  
27   Fast pigeons & Laro Ervin - Team C  
28   Five Star OLR  
29   Gorbatovschi Dumitru  
30   Grigorescu Florin  
31   Hok Reijnen / Bolton - Team A FT
32   Hok Reijnen / Bolton - Team B  
33   Ion Marian  
34   Kumanov Maxim & Radev Stefan  
35   Lang Karl-Heinz  
36   Marien R + R + Lilly - Team A  
37   Marien R + R + Lilly - Team B  
38   Massimo Ceratto  
39   Nicoara Mihai  
40   Nitu Robert Petre - Team A FT
41   Nitu Robert Petre - Team B  
42   Paltrinieri Cristiano - Wonder Pigeon  
43   Penkov Svilen - Team A  
44   Penkov Svilen - Team B  
45   Petrita Leonard & Team OLR - Team A  
46   Petrita Leonard & Team OLR - Team B  
47   Pigeons Airport FT
48   Popescu Gheorghe  
49   Raponski Kiril & Petar - Team A  
50   Raponski Kiril & Petar - Team B  
51   Rolff Sebastian  
52   Rossi Alessandro  
53   Scirtoaje Ionut  
54   SG Steffl  
55   Shaban Edip  
56   Six Forces FT 
57   Stanescu & Dobre - Team A  
58   Stanescu & Dobre - Team B  
59   Stroe Marian  
60   Tanase Adrian + Adelin  
61   Team BAG - Team A  
62   Team BAG - Team B  
63   Team BMV FT
64   Team Catrinescu - Team A  
65   Team Catrinescu - Team B  
66   Team DOHA  
67   Team Germany - Altmiks & Soudy  
68   Team Germany - Marien & Deigner  
69   Team Germany - Rolff R + MA  
70   Team Germany - Waldow W + Thiel S  
71   Team Sandrovo  
72   Team Sofia  
73   Tibi Eduard  
74   Tibichi Florin & zoon  
75   Udrea Catani  
76   Ungureanu Codrut - Team A  
77   Ungureanu Codrut - Team B  
78   Ungureanu Codrut - Team C  
79   Waldow Werner + Thiel Silvia  
80   ZG Helios Bucher & Gehrken  
81   ZG Helios Yu Tao & Huebner & Gehrken  

 

FT = echipa gratuita / free team

 

Participare/ Participation:

- total echipe / total teams = 81; echipe platite / paid teams = 75 (25%); echipe gratuite / free teams = 6

- total porumbei / total pigeons = 243

 

Premii / Prizes: 25% x 200.000 = 50.000 €!

 

  FINAL RACE
1 12500
2 6250
3 5000
4 3750
5 2500
6 1250
7 1250
8 1250
9 1250
10 1250
11 625
12 625
13 625
14 625
15 625
16 500
17 500
18 500
19 500
20 500
21 375
22 375
23 375
24 375
25 375
26 250
27 250
28 250
29 250
30 250
     
  SEMIFINAL RACE
1 750
2 625
3 500
4 375
5 250
     
  AS-PIGEON
1 750
2 625
3 500
4 375
5 250

 

RIMINI OLR
BGR 2018
BFP 2018
agr 2016
FIVE STAR 2018
vydex
myloft
Extrem One Loft Race
stanescu&dobre
SCMDPR